Nadmorska oferta nieruchomości

Data dodania: 28.11.2018


Zabudowa szeregowa to idealne rozwiązanie przede wszystkim dla tych lokalizacji, gdzie z uwagi na ograniczenia przestrzenne, trzeba liczyć się z każdym metrem kwadratowym. Niejednokrotnie poszczególne nieruchomości tworzące takie domy szeregowe nad morzem lub w górach same w sobie mają metraż oscylujący wokół 100 metrów kwadratowych, co jest równe apartamentom oferowanym dzisiaj przez każdego dewelopera w dużym mieście. Niemniej swoboda i niewątpliwy komfort, jaki w użytkowaniu i codziennym życiu dają własne jednorodzinne domy nad morzem sprawia, że przybywa zainteresowanych kupnem lub wybudowaniem takiego domu.

Osiedle Słoneczne Wzgórze

Niewątpliwie nabycie dzisiaj działki budowlanej lub gruntu pod inwestycję budowlaną nad morzem jest niebywale trudne i kosztowne – większość z ziem jest mocno rozparcelowana, co uniemożliwia skonsolidowanie działek i nowe powstające domy Kołobrzeg czy Łeba muszą być dostosowane do tych nietypowych układów działek i stosunkowo małych rozmiarów. Dochodzi do tego także lokalny plan zagospodarowania terenu, który dokładnie wyznacza, jak wysokie i rozległe mogą być budynki powstające w terenach pasa nadmorskiego. Wszystkie te restrykcje sprawiają, że powstające dzisiaj nowe domy bliźniacze nad morzem to najczęściej inwestycje stricte deweloperskie, nastawione na sprzedaż na rynku pierwotnym nieruchomości.

Oferta takich nieruchomości nadmorskich adresowana jest do osób, które mogą pozwolić sobie na podobnej wielkości mieszkanie w dużym mieście – koszty nadmorskiego domu w zabudowie bliźniaczej lub szeregowej wcale nie są większe. Natomiast zlokalizowanie osiedla domków bezpośrednio w dużym mieście, stanowiącym jak Kołobrzeg „letnią stolicę” kraju, gwarantuje idealny dostęp do wszystkich atrakcji, infrastruktury, szkół, szpitali czy miejsc zatrudnienia, jakie gwarantuje taka nadmorska metropolia.

Osiedle Słoneczne Wzgórze