Dlaczego warto mieszkać w domu szeregowym?

Data dodania: 30.07.2019


W ostatnich latach bardzo popularne stały się domy w zabudowie szeregowej. Taki model mieszkania przynosi wiele korzyści w porównaniu ze zwykłym domem wolnostojącym czy mieszkaniem w bloku.

Co to znaczy, że dom jest w zabudowie szeregowej?

Domy w zabudowie szeregowej to połączone ze sobą domy jednorodzinne. Domy tworzą w pewnym sensie szereg mieszkań. Dlatego nazywamy to zabudową szeregową. Domy szeregowe to ujednolicenie osiedla. Wygląda to o wiele bardziej estetycznie niż domy wolnostojące w różnych stylach i kolorach na jednym osiedlu. Ciekawostką jest fakt, iż kiedy kupujemy dom szeregowy to w dokumentach widnieje on jako mieszkanie, ponieważ jest to o wiele bardziej korzystne zarówno dla dewelopera jak i dla nabywcy domu, dzięki temu można zaoferować niższe ceny za lokal.

Nowe domy w zabudowie szeregowej

Osiedla domów szeregowych mają swoją własną infrastrukturę. Można powiedzieć, że działają na zasadzie małych miast. Wszystko na osiedlu domów szeregowych jest dopracowane do najmniejszego szczegółu. Dlatego jeżeli chcemy mieć zapewnione piękne otoczenie, pełną infrastrukturę oraz większą powierzchnię użytkową powinniśmy wybrać właśnie dom w zabudowie szeregowej.

Domy szeregowe są tańsze w eksploatacji

Domy szeregowe mają wspólne podłączenia takie jak światłowód czy połączenia sieci kanalizacji. To dlatego rachunki w domach szeregowych są o wiele niższe niż w domach wolnostojących. Tak samo jeżeli chodzi o rachunki za wywóz śmieci. W osiedlach szeregowych wszystkie koszty rozkładają się na mieszkańców. Za wywóz śmieci zapłacimy o wiele mniej niż wtedy, kiedy jesteśmy właścicielami domu wolnostojącego.

Szeregowce tworzą pewną społeczność

Z racji tego, że podczas budowania nowego osiedla, wszyscy mieszkańcy są nowi w tym miejscu. To idealna okazja, aby poznać nowych sąsiadów i znajomych. Rodziny, które mieszkają obok Twojej mogą okazać się bardzo pomocne. Mając sąsiadów zawsze możesz kogoś poprosić o pomoc przy podlewaniu ogrodu i przy pilnowaniu domu podczas Twojej nieobecności.

Dom szeregowy to kawałek własnej ziemi

Dom szeregowy to idealne rozwiązanie dla osób, które kochają bliskość natury. Ogródek jest przewidziany do każdego domu. Możesz w nim stworzyć mini plac zabaw dla swoich dzieci, siłownię na świeżym powietrzu bądź uprawiać warzywa, owoce i zioła. Własna pietruszka czy bazylia prosto z krzaka to doznanie prawdziwego aromatu świeżej przyprawy. Możliwe, że nigdy nie miałeś okazji, żeby spróbować smaku natury, dlatego dom nad morzem jest idealnym rozwiązaniem.