Czy apartament nad morzem to pomysł na biznes także dla Ciebie?

Data dodania: 21.06.2018


Czy wiedziałeś o tym, że inwestycje nad Bałtykiem sprzedają się ostatnimi czasy prawie jak świeże bułeczki? Powodów kupna jest wiele – część osób kupuje, ponieważ chce posiadać miejsce do wypoczynku nad polskim morzem, inni z kolei dokonują zakupu, aby zarabiać na późniejszym wynajmie. Kupić a później zarobić – ten trend w inwestowaniu nie występuje tylko na wybrzeżu, ale tam jest najbardziej popularny.

Skąd wzięło się to ożywienie? Wyjaśnienie jest proste – inwestorzy obserwują tendencje wśród polskich turystów i „podążając za nimi”, budują apartamenty nad morzem. Coraz więcej Polaków odrzuca niebezpieczne podróże po świecie na rzecz wygodnego wypoczynku nad brzegiem Bałtyku. Właśnie z tego względu znalezienie tam wolnego noclegu w sezonie graniczy z cudem – warto jest dokonać rezerwacji miesiąc lub nawet dwa miesiące wcześniej. Rekordziści robią rezerwacją nawet na rok wcześniej, aby mieć pewność, że spędzą urlop w miejscu, które będzie dla nich idealne.

Domy bliźniacze Kołobrzeg

Dodatkowo kupno apartamentu to także dobry sposób na inwestycję odporną na inflację – mieszkanie nie straci na wartości, a może na siebie wciąż zarabiać. Wynajem w sezonie letnim to pomysł coraz większej liczby inwestorów. Zakup mieszkania w dewelopera jest dużo mniej ryzykowny niż kupno od prywatnej osoby. Dodatkowo wybierając apartament nad morzem, można negocjować m.in. powierzchnię metrażu, a także układ pomieszczeń (jeżeli planujemy wynajem konieczne są niezależne od siebie sypialnie),  standard wykończenia czy ostateczną cenę.

Luksusowe apartamenty nad morzem

Pamiętaj, aby apartament nad morzem obejrzeć osobiście, zdjęcia z katalogu mogą w tym przypadku nie wystarczyć. Jeżeli z kolei marzy nam się stare budownictwo, które również jest bardzo modne – musimy poszukać na rynku wtórnym. Wiele lokali jest przeznaczonych do remontu, ale można znaleźć prawdziwą okazję za niewielką cenę. Pamiętaj, że o wartości lokali wakacyjnych decyduje głównie ich lokalizacja, oraz standard w jakim zostały wykończone. Czasami metr kwadratowy powierzchni apartamentu nad morzem może kosztować więcej niż w centrum Warszawy. Polskie morze jest atrakcyjne dla inwestorów również z innego powodu – na wzór naszych zachodnich sąsiadów, zaczęto budować apartamentowce na wysokim poziomie, wyposażone w baseny, siłownie czy spa. Takie apartamentowce do złudzenia przypominają duże hotele, w których bez problemu można wykupić pojedynczy pokój lub większe mieszkanie. Przekonaj się sam, że zakup takiej nieruchomości, jak apartament nad morzem w mieście Kołobrzeg, może odmienić twoją sytuację finansową!

Apartamenty w Kołobrzegu

mini cooper s tuning